Premis

Premis falles 2012

Premis Monuments Falles-2012

Sección Especial mayores:
1º Ramón y Cajal
2º Antoni Pardo
3º Àngel de l’Alcasser
Ingeni i Gràcia: Sant Valerià

Sección Especial Infantil:
1º Àngel de l’Alcàsser
2º Antonio Pardo
3º Sant Valerià
Ingeni i Gràcia: Àngel de l’Alcàsser

Sección Primera mayores:
1º Avinguda
2º Sant Roc
3º Reina Sofía
Ingeni i Gràcia: Avinguda

Sección Primera infantil:
1º Avinguda
2º La Plaça
3º Sant Roc
Ingeni i Gràcia: Reina Sofía

Sección Segunda mayores:
1º Sedaví
2º Carrer Benemérita
3º Cotxera
Ingeni i gràcia: Cotxera

Sección Segunda infantil:
1º Sedaví
2º Nicolás Andreu
3º Segon Tram Avinguda
Ingeni i Gràcia: Sedaví

Sección Tercera mayores:
1º Padre Méndez
2º Camí Reial
3º Parc de Trénor
Ingeni i Gràcia: Plaça de la Concòrdia

Sección Tercera infantil:
1º Pare Méndez
2º Camí Reial
3º Parc de Trenor
Ingeni i Gràcia: Escultor Vicent Pallardó

Decorado de calles:
1º Avenida II Tram
2º Ramón y Cajal
3º Lope de Rueda

Promoció de l’ús del Valencià
1º Ángel del Alcázar
2º Ramón y Cajal
3º Camí Reial

Premis Crítica Local
(otorgados por el periódico La Opinión de Torrent)
1º Camí Reial
2º Sant Valerià
3º Sant Gregori

Copa fallera truc 2012
Campió: Falla Cotxera
Subcampió: Falla Lope de Rueda

Presentacions infantils 1r premi: Falla Ramón y Cajal
2n premi: Falla Àngel del Alcàsser
3r premi: Falla Antoni Pardo

Presentacions majors
1r premi: Falla Ramón y Cajal
2n premi: Falla Antoni Pardo
3r premi: Falla Zaragoza Parc Central

Premi a l’ús del valencià
1r premi: Falla Cami Reial
2n premi: Falla Ángel del Alcàsser
3r premi: Falla Ramón y Cajal

Teatre infantil

1er premi: Falla Cronista Vicent Beguer i Esteve

2on premi: Falla Av. Reina Sofia

3er premi: Falla Ángel de l’Alcàsser

Millor actor: Toni García de la falla Àngel de l’Alcàsser

Millor actriu: Ana Muñoz de la falla Cronista Vicent Beguer i Esteve

Premi valors civics: Falla Sant Valerià

Declamació

  • Categoria A: Primer Premi Emma Martínez Falla Ángel de l’Alcazar, Segon Premi Mireia Lázaro Falla Saragossa Parc Central i Tercer Premi Juli Vilata Falla Poble Nou.
  • Categoria B: Primer Premi Claudia González Falla Sants Patrons, Segon Premi  Isabel Moreno Falla La Plaça i Tercer Premi Lucía Hernández Falla Sedaví.
  • Categoria C: Primer Premi Juan José Moreno  Falla La Plaça, Segon Premi  Joan Marc Teller Falla Sants Patrons i Tercer Premi  Alberto Bermell Falla La Plaça.
  • Categoria D: Primer Premi Natalia Arenas Falla Sant Roc, Segon Premi  M. Amparo Taberner Falla Sants Patrons i Tercer Premi Lidia Espeleta Falla Sants Patrons.

Premis falles 2011

PREMIS  Monuments FALLES 2011
Sección Especial:
1º Angel del Alcázar
2º Ramón y Cajal
3º Avinguda
Ingeni i Gràcia: Ramón y Cajal

Sección Especial Infantil:
1º Antoni Pardo
2º Ramón y Cajal
3º Ángel del Alcázar
Ingeni i Gràcia: Ramón y Cajal

Sección Primera mayores:
1º Sant Valerià
2º Reina Sofía
3º Cronista V. Beguer
Ingeni i Gràcia: Cronista V. Beguer

Sección Primera infantil:
1º San Gregorio
2º Sant Roc
3º Cronista V. Beguer
Ingeni i Gràcia: San Gregorio

Sección Segunda mayores:
1º Sedaví
2º Cotxera
3º Nicolás Andreu
Ingeni i gràcia: Sedaví

Sección Segunda infantil:
1º Sedaví
2º Cotxera
3º Toledo
Ingeni i Gràcia: Sedaví

Sección Tercera mayores:
1º Benemérita
2º Parc de Trènor
3º Camí Reial
Ingeni i Gràcia: San Amador Espartero

Sección Tercera infantil:
1º Benemérita
2º Padre Méndez
3º Parc de Trènor
Ingeni i Gràcia: Escultor Vicente Pallardó

Decorado de calles:
1º Saragossa-Parc Central
2º Ramón y Cajal
3º Av. Segundo tramo

Promoció de l’us del Valencià
1º Camí Reial
2º Àngel del Alcasser
3º Ramón y Cajal

Premis Crítica Local
(otorgados por el periódico La Opinión de Torrent)
1º Àngel del Alcasser
2º Ramón y Cajal
3º Antoni Pardo

XXXIV Concurs de llibrets 2011
1r premi: Falla Ramón y Cajal
Premi al millor article d’investigacióPascual Romero
Premi al contingut infantil

2n premi: Falla Plaça Sant Roc
Premi a la millor portada
Vicent Pallardo

3r premi: Falla Cronista Vicent Beguer

Cavalcada del ninot infantil 2011
1r premi: Falla Ramón y Cajal
2 n premi: Falla Nicolas Andreu
3r premi: Falla Santos Patronos
4t premi: Falla Plaça Sant Roc
5é premi: Falla Sant Gregori
6é premi: Falla Lope de Rueda
7é premi: Falla Cronista Vicent Beguer
8é premi: Falla Padre Méndez

Cavalcada del ninot major 2011
Critica
1r premi: Falla Cronista Vicent Beguer
2n premi: Falla La Plaça
3r premi: Falla Avinguda
4t premi: Falla Plaça Sant Roc

Comparsa
1r premi: Falla Plaça Sant Roc
2n premi: Falla La Plaça
3r premi: Falla Ramon y Cajal
4t premi: Falla Avinguda
Carrossa confeccionada per la comissió
1r premi: Falla Ramon y Cajal
2n premi: Falla Avinguda
3r premi: Falla Plaça Sant Roc

Carrossa llogada

1r premi: Falla Barri Sant Gregori
2n premi: Falla Padre Méndez
3r premi Falla Antoni Pardo

Laboriositat infantil
1r premi: Falla Ramón y Cajal
2n premi: Falla Plaça Sant Roc
3r premi: Falla Zaragoza Parc Central
4t premi: Falla Lope de Rueda

Activitat fallera
1r premi: Falla Plaça Sant Roc
2n premi: Falla Zaragoza Parc Central
3r premi: Falla Antoni Pardo
4t premi: Falla Nicolas Andreu

Premis falles 2010

Teatre adults

Obra curta

1er premi: Falla Sants Patrons

2on premi: Falla Saragossa – Parc Central

3er premi: Falla Àngel de l’Alcasser

Millor actor: Quique Vázquez Martí de la falla Sants Patrons

Millor actriu: Jennifer Moya Vigo de la falla Àngel de l’Alcasser

Millor actor de repartiment: Fernando Moreno de la falla Sants Patrons

Millor direcció: Manuel Vázquez Redón de la falla Sants Patrons

Millor decoració: Falla Saragossa – Parc Central

Obra Llarga

1er premi: Falla Ramón y Cajal

2on premi: Falla Antoni Pardo

3er premi: Falla Saragossa – Parc Central

Millor actor: José Antonio Vida Fuentes de la falla Saragosa – Parc Central

Millor actriu: Patricia Romero Tudela de la falla Ramón y Cajal

Millor actor de repartiment: Domingo Sánchez Andreu de la falla Antonio Pardo

Millor direcció: Oscar Requena Piles de la falla Ramón y Cajal

Millor decoració: Falla Saragossa – Parc Central

Teatre infantil

1er premi: Falla Ramón y Cajal

2on premi: Falla Cronista Vicent Beguer i Esteve

3er premi: Falla Sant Valerià

Millor actor: Victor Moreno Soler de la falla Ramón y Cajal

Millor actriu: Laura Baus Lerma de la falla Cronista Vicent Beguer i Esteve

Premi valors civics: Falla Ramón y Cajal

Premis falles 2009

Falles

Secció Especial

Grans

1er premi: Falla Antoni Pardo

2on premi: Falla Àngel de l’Alcasser

3er premi: Falla Ramón y Cajal

Enginy i gràcia: Falla Àngel de l’Alcasser

Infantils

1er premi: Falla Antoni Pardo

2on premi: Falla Ramón y Cajal

3er premi: Falla Avinguda

Enginy i gràcia: Falla Ramón y Cajal

Secció Primera

Grans

1er premi: Falla Sant Roc

2on premi: Falla Barri Sant Gregori

3er premi: Falla Cronista Vicent Beguer i Esteve

Enginy i gràcia: Falla Cronista Vicent Beguer i Esteve

Infantils

1er premi: Falla Sant Roc

2on premi: Falla Saragossa – Parc Central

3er premi: Falla Barri Sant Gregori

Enginy i gràcia: Falla Cronista Vicent Beguer i Esteve

Premis falles 2008

Premis falles 2007

Premis falles 2006

Premis falles 2005

Premis falles 2004